W najbliższą niedzielę idziemy do urn wyborczych. Wybieramy Radę Miasta, Prezydenta Miasta oraz radnych wojewódzkich. Są to najważniejsze wybory dla społeczności lokalnych, gdyż ich wynik zdecyduje o tym kto z najbliższego otoczenia – miasta i województwa – będzie odpowiadał za nasze sprawy w ciągu najbliższych czterech lat.

Zachęcamy do głosowania. Wybierzmy naszych przedstawiciele mądrze, rozsądnie i odpowiedzialnie, bo od naszego wyboru zależy los naszej małej Ojczyzny. Głosowanie w wolnym, demokratycznym kraju, to nie tylko prawo, to także obowiązek. Zmobilizujmy się. Mamy głos, mamy wybór!

Nasz niedzielny wybór jest niezmiernie ważny dla przyszłości naszego miasta. W niedzielę zdecydujemy czy chcemy Chorzowa, rządzonego przez partie polityczne z centralami w Warszawie, czy też Chorzowa, za który będą odpowiadać ludzie stąd – chorzowianie, kompetentni, doświadczeni, zaangażowani w życie społeczności i mający zapał i entuzjazm do pracy, ludzie, którzy nie mają wytycznych partyjnych – otwartych czy przykrytych na szybko tworzonymi porozumieniami, aby na czas kampanii schować partyjne logo. Miejsce partii jest w Warszawie, a nie w samorządzie. My proponujemy odpowiedzialne i odważne zajęcie się sprawami naszego miasta. Naszą partią są chorzowianie.

Dziękując za wszystkie spotkania w czasie kampanii wyborczej, listy, telefony, sugestie prosimy o oddanie głosu na naszego kandydata na prezydenta – Marka Kopla oraz głosów  na kandydatów do Rady Miasta z listy „Wspólnego Chorzowa”. W wyborach do Sejmiku prosimy o pooparcie dla dra inż. Joachima Otte.

Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00. Otrzymamy trzy karty do głosowania. Głosujemy wstawiając krzyżyk przy nazwisku naszego kandydata. Aby zagłosować trzeba mieć ze sobą dowód tożsamości.